Doğa & Çevre


Güzeldere Şelalesi
Gölyaka |


Güzeldere Şelalesi, Düzce’nin Gölyaka ilçesinin sınırları içerisinde Düzce’ye 28, Gölyaka’ya ise 16 km mesafedeki Gölyaka-Güzeldere Köyü’ndedir ve rakımı 630 metredir. Güzeldere Köyü’nden geçen Bıçkı Deresi üzerinde bulunan Güzeldere Şelalesi 130 m. yükseklikten dökülen suyun doğal coşkusunun değişik ağaç türleri ile renk cümbüşü oluşturduğu güneş ışınları ile gökkuşağını içinde barındıran Türkiye'nin en büyük şelalelerindendir. Altında Efteni Gölü ve Kuş Cenneti, üstünde Pürenli Yayla bütünlüğü, doğal alabalıkları, mesire ve piknik alanları, doğa yürüyüşü parkurları orman içi dinlenme yerleriyle muhteşem bir doğa güzelliğine sahiptir.

Torkul Göleti ve Yaylası
Uğurköyü |


Düzce Merkez Uğurköyü sınırları içinde bulunan Torkul Göleti ve Yaylası il merkezine 34 km. mesafededir. 1300 mt.yükseklikte bulunan yayla içerisinde volkanik çöküntüden oluşan birde tabii göleti bulunmaktadır. Gölet çevresinde bulunan Kayın, Köknar, Gürgen, Kestane, Akçaağaç, Karaçam gibi ağaçların panoramik görüntüsü eşliğinde olta balıkçılığı yapmanız keyif verebilir. 
 
Karadeniz yaylalarının tüm özelliklerini taşıyan Torkul Yaylası, doğal yürüyüş, koşu yolları ve çok renkli çiçekler arasında çadırlı kamp yapmak isteyenler için ideal özelliklere sahiptir. Odayeri Yaylasına 6 Km. mesafede olan yayla trekking turları içinde en çok tercih edilen yaylalarından biridir.
Efteni Gölü
Gölyaka |


Efteni Gölü, Düzce’nin 14 km. güney batısında, Elmacık Dağı silsilesinin eteğinde, Düzce Ovasına ait akarsu ağının birleştiği ve Büyük Melen kanalıyla Karadeniz’e döküldüğü ekolojik bir ağın düğüm noktasındadır.Gölyaka ilçesine 2km.mesafede bulunan Efteni Gölü, göçmen kuşların göç yolu üzerinde bulunan önemli ve ender merkezlerden biridir. Bünyesinde 35 tanesi kalıcı olmak üzere toplam 150 çeşit kuşa ev sahipliği yapmaktadır.
 
Gölün muhteşem manzarasını ve Düzce’nin doğal güzelliklerini kuşbakışı izlemek isteyenler, yaklaşık 162 basamakla çıkılan ve seyir terası adı verilen Toptepe yangın gözetleme kulesini ziyaret edebilirler.
 
Yine aynı bölgede ve Efteni Gölüne 500mt. mesafede bulunan Hamamüstü köyüne giderek Kartal Yuvasını ziyaret edebilir, su kenarında bulunan asma teraslarda yemek yiyebilir piknik yapabilirler.
Şehir RehberiTanıtım Videomuz

Flash Player Gerekli
Şehir Rehberi

DÜZCE'DE YAŞAM
TEM otoyolu güzergahında Ankara ve İstanbul’a ön bahçe özelliğindedir. Mavi ile yeşilin kucaklaştığı Karadeniz sahilleri büyük alanları kaplayan zümrüt ormanları, sayısız gölleri ve yaylaları, kaplıcaları, tarihi zenginlikleri saklayan bir İlimizdir.
Sosyal Medyalar
© Copyright 2013 - Tüm Hakları Saklıdır. - Otel Düzce Sürur